شرح خبر

برنامه ویژه محیط زیست برای آموزش جوامع محلی/ ساخت ۱۴۰۱ خانه محیط زیست تا پایان سال جاری

برنامه ویژه محیط زیست برای آموزش جوامع محلی/ ساخت ۱۴۰۱ خانه محیط زیست تا پایان سال جاری

به گزارش خانه مهرگان به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در سال‌های اخیر نگاه مطالبه‌گرانه به محیط زیست بیشتر شده، گفت: به منظور آگاهی‌رسانی هرچه بیشتر در حوزه آموزش محیط زیست از ظرفیت کانون مربیان فوتبال استفاده کردیم که این کانون با بیش از 37 هزار عضو می‌تواند نقش مهمی در موضوع حفاظت از محیط زیست داشته باشد.

مرادی از ساخت اولین خانه محیط زیست خبر داد و گفت: تا پایان سال 1401، 1401 خانه محیط زیست در کشور ساخته خواهد شد. فعالیت انجمن‌های خیریه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد که اولین انجمن ماه گذشته در استان اردبیل شروع به کار کرد و به زودی این انجمن‌های خیریه در سایر استان‌های کشور نیز گسترش پیدا خواهند کرد.

وی آفرودسواری را یکی از تهدیدات اصلی محیط زیست دانست و بیان کرد: در این خصوص نیز جلسات متعددی با انجمن‌های آن‌ها داشته‌ایم و به دنبال ایجاد فرهنگ سازی در این زمینه هستیم. همچنین در 5 ماه ابتدای امسال 98 هزار نفر ساعت آموزش محیط زیست را در کارگاه‌های آموزشی برگزار کردیم. اشتراک نشریات ISI نیز دیگر تلاش ما در یک دوره 9 ماهه برای اشاعه فرهنگ محیط زیست بود.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ایجاد رشته محیط‌بانی و الزامی شدن تدریس درس 2 واحدی شناخت محیط زیست که به صورت پایلوت در 10 دانشگاه اجرایی شده است، تصریح کرد: آموزشکده محیط زیست را که برای مدت طولانی تعطیل شده بود مجدداً راه‌اندازی کردیم که موضوع آموزش را به طور جدی در این مکان دنبال کنیم.

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    بلوار ولایت، ابتدای پل رسالت، ساختمان شال، بلوک B، طبقه 4
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: 38218977-081

پیوندها