شرح خبر

دفتر حمایت از سمن‌ها در شیراز آغاز به کار کرد

توسط بنیاد مهر پایدار | دسته سمن ها | کد خبر 9911072528 | 1399/11/07 - 10:53

0 نظر

دفتر حمایت از سمن‌ها در شیراز آغاز به کار کرد

به گزارش خانه مهرگان به نقل ازخبرنگار ایرنا،در این آیین اعلام شد که این دفتر با هدف حمایت از سازمان‌های مردم نهاد شیراز تاسیس شده است. 
شهردار شیراز در سخنانی در این آیین گفت: تشکل‌های مردم نهاد و سمن‌های اجتماعی نباید راهی را بروند که برخی خیریه‌ها در پیش گرفتند و اعتماد مردم را از دست داده‌اند؛ بلکه این مراکز باید در زمینه خدمت‌رسانی درست به جامعه هدف، گام بردارند.
حیدر اسکندرپور افزود: بنیادهای خیریه و تشکل‌های مردمی قدمت دیرینه ای در ایران دارند و باید در شرایط حساس کنونی بیشتر به یاری نیازمندان بشتابند.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد باید تلاش کنند تا محل فامیل بازی و به عبارتی دکانی برای کسب درآمد نشوند، چرا که این سازمان ها قرار است بدون در نظر گیری منافع شخصی به مردم کمک کنند. 
وی اضافه کرد: بسیاری از خیریه ها نتوانستند به درستی گره‌ای از مشکلات جامعه باز کنند زیرا این مراکز به درستی هدایت نشدند؛ باید دقت شود که تشکل‌های مردمی نیز به این وضعیت دچار نشوند.
وی خواستار نظارت جدی بر منابع خیریه ها و پیشگیری از بروز بی اعتمادی مردم به این مراکز شد و گفت: سازمان های مردم نهاد نباید به سمت و سویی بروند که مردم به آنها بی اعتماد شوند و لازم است این سازمان ها در حال حاضر اولویت خود را به حوزه های حمایتی و اجتماعی اختصاص دهند. 
کمک‌های معیشتی با روش‌های‌ نادرست به دست نیازمندان می‌رسد
شهردار شیراز در مورد کمک به مردم در قالب بسته های حمایتی و معیشتی و رونمایی از آنها در فضاهای عمومی و با تبلیغات فراوان افزود: با این شیوه کمک ها به شدت مخالفم چرا که ماموریت علما و بزرگان در این خصوص همیشه تکریم جایگاه انسانی بوده است. 
وی ادامه داد: این چه تکریمی است که خانواده ها را با یک بسته مقابل دوربین ها می آوریم تا این کمک ها را ثبت کنیم؟ این کمک ها باید به گونه ای باشد که عزت نفس و کرامت انسانی اشخاص حفظ شود.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه حفظ حرمت مردم واجب تر از کمک کردن است، بیان کرد: سازمان های مردم نهاد امروز اولویت اصلی شان این است که بخش زیادی از جامعه را که از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار دارند حمایت کنند.
آغاز به کار اولین دفتر حمایت و توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد شیراز
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: اولین دفتر حمایت و توان افزایی سازمان های مردم نهاد در شیراز با نام احتصاری (حمتا) اولین مرکز در کل کشور است که به منظور حمایت از سازمان‌های مردم نهاد شیراز تاسیس شده و این فضا یکشنبه پنجم بهمن 99 تقدیم به فعالان سازمان‌های مردم نهاد شیراز می‌شود. 
مرتضی جعفری افزود: با توجه به شعار انسان محوری شورا و شهرداری این اتفاق مهمی می‌تواند برای تحقق این شعار باشد. 
وی ادامه داد: برای استفاده از خدمات این مرکز، سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با ورود به سامانه ای که در سایت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز طراحی شده از تمام خدماتی که برای آنها دیده شده است استفاده کنند و تمام خدمات معاونت فرهنگی به صورت برخط به آنها ارائه می شود. 
وی بیان کرد: تمام سازمان‌ها می‌توانند با ورود به این سامانه این محل را برای برگزاری برنامه های خود رزرو و جلسات خود را اینجا برگزار کنند. 
جعفری گفت: از گذشته یکی از مطالبات سازمان‌های مردم نهاد نبود محلی برای برگزاری جلسات و فعالیت‌هایشان بود البته با توجه به اینکه بخشی از سراهای محله به این امور اختصاص داشت کمی از مشکلاتشان حل شده بود و این مرکز دغدغه اصلی این سازمان‌ها درکل شهر پوشش می‌دهد و اتفاقی مهم برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد خواهد بود.

دسته خبری : سمن ها

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    بلوار ولایت، ابتدای پل رسالت، ساختمان شال، بلوک B، طبقه 4
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: 38218977-081

پیوندها