شرح خبر

حفاظت محیط زیست همدان میزبان استان‌های حوزه زاگرس

حفاظت محیط زیست همدان میزبان استان‌های حوزه زاگرس

به گزارش خانه مهرگان به نقل از گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در این دوره آموزشی، معاون مرکز برنامه و بودجه سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه هدف از بهره وری،خدمت به جامعه  و ایجاد  ارزش افزوده است،ادامه داد: این ارزش افزوده در توسعه کشور موثر بوده و نتايج آن بر زندگی مردم موثر است.

حامد مقصود طالقانی گفت: نتیجه فعالیت سازمان حفاظت محیط‌زیست، هوا،آب و خاک پاک و حفاظت از مناطق چهارگانه و زیستمندان و گونه ها است و همه می‌توانند به این هدف کمک کنند.

وی اظهار کرد: از دلایل اصلی عدم بهره وری در سازمان ها می‌توان به عدم اولویت بندی اهداف و برنامه ها و اصرار بر اساس روش های سنتی اشاره کرد.

وی توضیح داد: مدیران نتیجه گرا، ارزش گذاری کارها را از فعالیت به نتیجه و خروجی معطوف می کنند تا بهره وری افزایش یابد و در این راستا به اولویت بندی امور می پردازند و امور کم اهمیت را که خروجی چندانی ندارد را به نفع امور با اهمیت نتیجه بخش حذف می کنند تا به بهره وری نزدیک تر شوند.

وی با بیان اینکه مشغله زیاد و ساعات طولانی کاری مزیت نیست، بلکه از تضاد اهداف و امر فردی است،تاکید کرد: ارزش گذاری نتیجه، مهم بوده و ارزش گذاری فعالیت اهمیت کمتری دارد؛ زیرا زمان بیشتری را در اختیار کارشناسان قرار داده وذهن کارشناسان و مدیران را برای خلاقیت و نوآوری بازتر کرده و امور کم اهمیت بی نتیجه حذف می شود تا مشغله کمتر شود تا و ضمن ایجاد ارزش افزوده در زمان کوتاه به بهره وری بیشتر منجر شود.

وی با اشاره به اینکه اصرار به روش های سنتی و قدیمی، موجب کاهش بهره وری است،اضافه کرد: اسب مرده، ابزار منسوخ شده است و باید از اسب مرده پیاده شد، لذا اگر روش های سنتی در حوزه پایش ،استقرار و موضوعات مختلف محیط زیست تداوم داشته باشد و در تکنولوژی و علوم به روز نشویم،عقب می مانیم و خروجی ملموسی نداریم که برای مردم ارزش داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم محیط زیست که بستر حیات است برای آینده بماند اما با شيوه های سنتامکان پذیر نیست؛ لذا اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست که توسط پایش های برخط، تجهیزات و امکانات به روز انجام می شود بهره وری را برای خدمت به جامعه افزایش خواهد داد.

وی در پایان اظهار کرد: شاخص ارزیابی دستگاه ها، بهره وری خواهد بود و اگر بهره وری نباشد، دستگاه ها از مزایای گوناگون،محروم می شوند.

« سید حبیب پاشا جبلی» مدرس دوره و مدیر عامل شرکت مشاوران کسب و کار، در این دوره با بیان اینکه موضوع بهره وری در سازمان حفاظت محیط‌زیست بسیار مهم است،گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست،سازمان مهمی است؛ در توسعه اکوسیستم و توسعه کشور نقش مهمی دارد و به این دلیل، زیر نظر هیچ وزارت خانه ای قرار نمی گیرد،زیرا تاثیرگذاری ملی و جهانی دارد و سایر حوزه های استانی و محلی و منطقه ای و ... تحت تاثیر عملکرد آن است.

جبلی با تاکید بر اینکه "بهره وری همه چیز است"، اضافه کرد: بهره وری میزان دستیابی به اهداف با استفاده درست از منابع است.

وی با اشاره به درصد پایین ارتقای بهره وری در کشور گفت: رشد اقتصادی کشورها از دو مسیر بهره وری و سرمایه گذاری صورت می گیرد.

وی هدف بهره وری را نیل به دستاورد دانست و خاطرنشان کرد:اندازه گیری شاخص ها، شناخت مسئله، تحلیل و شناخت عوامل، برنامه ریزی و ارائه راهکار، اجرای راهکارها و پایش آن و احصای شاخص و اندازه گیری مجدد، چرخه بهره وری را تکمیل می کند.

در این دوره آموزشی که با حضور کارشناسان بهره وری از استان های ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، همدان، لرستان،کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری سازمان حفاظت محیط‌زیست و نمایندگان سازمان نداریم و برنامه‌ریزی استان همدان برگزار شد، مفاهیم و ابزارهای تحلیل ارتقای بهره وری، و چگونگی ارتقای نظام مدیریت بهره وری مورد بررسی و آموزش قرار گرفت.

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    بلوار ولایت، ابتدای پل رسالت، ساختمان شال، بلوک B، طبقه 4
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: 38218977-081

پیوندها