شرح خبر

کشف جسد محیط‌ بان ملایری ۲ روز پس از مفقودی

کشف جسد محیط‌ بان ملایری ۲ روز پس از مفقودی

به گزارش خانه مهرگان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، پیکر "یاسین یاری" محیط‌بان ملایری در زادگاهش روستای کهکدان از توابع بخش سامن تشییع شد.

"یاسین یاری" محیط‌بان ۲۷ ساله ملایری ساله ملایری عصر پنجشنبه هفته گذشته حین انجام ماموریت در منطقه حفاظت شده لشگردَر مفقود شد.

این محیط‌بان ، عصر پنجشنبه در جریان بازگشت از ارتفاع، در حین عبور از مسیر صخره‌ کوه سرده ملایر، از ارتفاع سقوط کرده و در پی آسیب به سر و صدمات ناشی از آن، جان خود را از دست داد.

با وجود جستجو و تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان، هلال احمر، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و امنیتی و استفاده از سگ‌های زنده‌یاب، طی روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان، اثری از محیط‌بان پیدا نشد.

با ادامه تلاش‌ها صبح روز ۲۸ آبان یگان حفاظت محیط زیست استان و محیط‌بانان، توانستند پیکر "یاسین یاری" را پیدا کرده و با کمک هلال احمر و آتش‌نشانی از دیواره‌های صخره‌ای در ارتفاعات منطقه حفاظت شده لشگردَر به پایین منتقل کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور در آئین خاکسپاری شهید یاسن یاری اظهار کرد: شهید "یاسین یاری" ۱۴۸ اُمین محیط‌بان شهید کشور است که امروز تشییع و به خاک سپرده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور بیان کرد: با توجه به مه‌آلود بودن هوا در موقع بازگشت دچار سانحه شد و این اتفاق در حین انجام وظیفه رخ داد و هیچ سهل‌انگاری در کار نبوده است.

سرهنگ محبت‌خانی یادآور شد: از ۱۴۸ شهید محیط‌بان کشور، ۱۱۰ مورد به دلیل سوانح به شهادت رسیدند و مابقی را شکارچیان غیرمجاز به شهادت رساندند.

سرهنگ محبت‌خانی ادامه داد: در حال حاضر سه هزار محیط‌بان در کشور داریم که حفاظت از محیط زیست تنها توسط محیط‌بانان صورت نمی‌گیرد و همه مردم باید تلاش کنند تا این امانت را حفظ کنیم و تحویل نسل آینده دهیم.

وی تاکید کرد: محیط‌بانان پاسداران آب، هوا و خاک کشور هستند که به‌صورت شبانه‌روزی در مظلومیت خدمت می‌کنند.

منطقه حفاظت شده لشگردر با مساحت حدود 16 هزار هکتار در جنوب شرقی ملایر واقع شده و به لحاظ دارا بودن پتانسیل‌های بالا در سال ۶۳ به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شد و در سال ۶۹ به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.

وسعت مناطق حفاظت شده استان همدان ۶۲ هزار هکتار است.
 

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    بلوار ولایت، ابتدای پل رسالت، ساختمان شال، بلوک B، طبقه 4
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: 38218977-081

پیوندها