شرح خبر

طرح های توسعه ای با سند آمایش استان مطابقت داده شود

طرح های توسعه ای با سند آمایش استان مطابقت داده شود

به گزارش خانه مهرگان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان: سیده مریم محمدی در نشستی با استاندار همدان با تاکید بر اینکه مهمترین سند بالادستی در سطح کلان مدیریتی استان سند آمایش سرزمین است، یادآورشد: این سند در سال 99 به تصویب شورای آمایش سرزمینی رسیده و در خردادماه 1400 برای دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

محمدی در این نشست که با حضور برخی از ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان همدان برگزار شد، ادامه داد: بر اساس قانون ضرورت دارد مجوزهای محیط زیستی قبل از عملیات اجرایی برای پروژه های بزرگ صنعتی، عمرانی و معدني در سطح استان اخذ شود.
محمدی با بیان اینکه استقرار صنایع با اصول سند آمایش مغایر است، تصریح کرد: استان همدان یکی از استان های پیش رو در تهیه و تدوین سند آمایش است که با نگاه به فرآیند صدور مجوزهای صنایع به راحتی متوجه می شویم که طرح های توسعه ای در این بخش تطابق کمی با سند آمایش دارد و گاها این تطابق به صفر می رسد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با تأکید بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به عنوان دستگاه ناظر بر سند آمایش استان معرفی شود، خاطرنشان کرد: اولویت توسعه صنعتی و برنامه توسعه استان مبتنی بر استقرار صنایع دانش بنیان باشد.
وی معتقد است: اولویت توسعه صنعتی و برنامه توسعه استان باید مبتنی بر استقرار صنایع دانش بنیان و صنايع كم آب بر باشد.

كمك براي افزايش بودجه هاي اداره كل در جهت تقويت نظارت ، پايش و افزايش سطح حفاظت مناطق تحت مديريت اين اداره كل از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و درخواست شد.
 

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    بلوار ولایت، ابتدای پل رسالت، ساختمان شال، بلوک B، طبقه 4
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: 38218977-081

پیوندها