شرح خبر

نقش تشکل های مردم نهاد در دفاع از حقوق کودکان افزایش یابد

توسط خانه مهرگان | دسته اجتماعی_ فرهنگی_ سراسری | کد خبر 9807177677 | 1398/07/17 - 10:44

0 نظر

نقش تشکل های مردم نهاد در دفاع از حقوق کودکان افزایش یابد

به گزارش خانه مهرگان به نقل از خبرگزاری ایرنا از قم: بهرام سرمست روز سه شنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک درسالن جلسات استانداری قم بیان کرد: کودکان خیابانی، بد سرپرست، کودکان کار و طلاق از مهمترین نقاط هدف در رابطه با احقاق حقوق کودک است.

استاندار قم همچنین بیان کرد: والدین بیشترین نقش را در نهادینه سازی حقوق کودک دارد، در صورتی که روابط بین والدین و کودک وضعیت مطلوب باشد روند جامعه پذیری کودک به درستی پیاده می شود.

وی اضافه کرد: درصورتی که حقوق زناشویی بین والدین رعایت نشود، کودک به اولین قربانیان اختلافات خانوادگی تبدیل می شود که در قالب آن استعدادهای کودک مغفول مانده و به مرحله رشد و پویایی نم یرسد.

استاندار قم گفت:‌ اصلی‌ترین و مهمترین نهاد در سالم سازی وضعیت آینده کشور بازگشت به اصل خانواده است که کودک بیشترین و مهمترین تاثیرات فکری خود را از آن می گیرد.

سرمست با انتقاد از روند نظام آموزشی بیان کرد: نظام آموزشی کشور نظام مشارکت جو نبوده و اجازه پرسشگری و نقد به درستی به کودکان داده نمیشود، افزایش قدرت نقد مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش می‌دهد.

سرمست اظهار کرد: با اقدام‌های فرهنگی باید زمینه استحکام شخصیت کودکان و رشد روحیه مسئولیت پذیری آنها تقویت شود، حذف برنامه های خشونت آمیز از رسانه ها از مهمترین زمینه های رشد اخلاقی و معرفتی کودکان است.

استاندار قم با اشاره به اهمیت برخوردهای ایجابی در راستای جامعه پذیری کودک عنوان کرد: در رابطه با جرایم کودکان باید تا حد امکان از برخوردهای قهری خودداری کرده و بر حجم برخوردهای ایجابی افزوده شود.

وی با اشاره به ویژگی های شهر قم گفت: تغییر بافت جمعیتی خانواده‌ها و کوچکتر شدن این نهاد از جمله مسائل و چالش های مهم امروز جامعه بشری و از جمله شهر قم است.

 

نظراتنظرات خود را با ما در میان بگذارید

موارد ستاره دار را حتما پر کنید.

آدرس

  • آدرس: همدان
    خیابان میرزاده عشقی-روبه روی اداره کل بنیاد شهید
  • ایمیل: info@ngomehr.ir
  • تارنما: www.ngomehr.ir
  • تلفن: --

پیوندها